Spełniaj swoje marzenia...

Kamień

Kamień będący wytworem natury, posiada indywidualne właściwości ukształtowane przez poszczególne materiały wchodzące w jego skład. Każdy kamień jest niepowtarzalny i współgra z jakimkolwiek innym kamieniem oraz materiałem budowlanym.
Kamień jest materiałem ekologicznym, gotowym produktem natury. Jako naturalny materiał budowlany nie zawiera składników mających negatywny wpływ na zdrowie. Dzięki temu może być stosowany zarówno w otoczeniu domu jak również w jego wnętrzach. Jest ogniotrwały, w przypadku kontaktu z ogniem nie wydziela jakichkolwiek szkodliwych substancji.
Nie znajdziemy wśród innych materiałów budowlanych tak bogatej kolorystyki i tylu wzorów. Dodatkowo różnorodne formy obróbki powodują praktycznie nieograniczoną gamę produktów.
Większość materiałów budowlanych z upływem lat niszczeje, tymczasem kamień naturalny może przetrwać tysiące lat. Ma bardzo wysoką wytrzymałość na ściskanie i ścieranie dzięki czemu po latach użytkowania praktycznie nie widać śladów zużycia.
Cena kamienia wychodzi stosunkowo nisko patrząc z perspektywy długiego użytkowania. Droższy zakup rekompensują nam jego niskie koszty czyszczenia i utrzymania.
Nasza firma może wykonać prace z wielu rodzajów kamienia, jednakże największe doświadczenie mamy w wykonywaniu okładzin i prac murowych z łupka szarogłazowego, granitu i kamienia polnego.
 

ŁUPEK SZAROGŁAZOWY - duża twardość, odporność na czynniki wewnętrzne oraz najwyższy stopień podzielności płytowej wśród dostępnych łupków. Te cechy decydują o jego bardzo szerokim zastosowaniu np.:

elewacje, murki i suche murki (do około 50 cm nie wymaga spoinowania),
ogrodzenia,
ścieżki, chodniki, bruk antyczny,
altany, pergole, schody,
grille i kominki, kominy,
ogrody skalne i wodne, kaskady

oraz szeroko rozumiane elementy architektury ogrodowej i wodno-ogrodowej.
Łupek szarogłazowy ma zazwyczaj zabarwienie szare lub oliwkowo szare, czasami prawie czarne.
 

GRANIT – jest najpospolitszą skałą magmową. Jest odporny na:
ścieranie i zarysowanie,
odbarwienie,
działanie środków chemicznych stosowanych w gospodarstwie domowym
Granit charakteryzuje się wyraźnym ciosem, to jeden z najtwardszych materiałów kamiennych, jakie możemy zastosować w budownictwie. Dawniej był wykorzystywany głównie do brukowania dróg i podjazdów, obecnie dzięki nowoczesnym możliwością obróbki kamienia znajduje wszelakie zastosowanie w naszym otoczeniu.
Stosowany jest jako materiał budowlany, dekoracyjny i rzeźbiarski już od czasów starożytnych. Kamień granitowy stosuje się głównie w kamieniarstwie w postaci polerowanych płyt jako materiał na okładziny ścian, posadzki, dekoracje i nagrobki. Idealnie nadaje się na podłogi w bardzo uczęszczanych miejscach. Używany jest przy budowie dróg jako kostka brukowa, płyty chodnikowe i krawężniki. Z granitu wykonuje się blaty kuchenne i łazienkowe, parapety, posadzki, schody, obudowy kominków, okładziny ścienne oraz elewacje zewnętrzne.
 

KAMIEŃ POLNY - jako materiał budowlany jest jednym z najstarszych i najciekawszych spośród wykorzystywanych w architekturze krajobrazu. Nieprzemijająca popularność tego w gruncie rzeczy pospolitego budulca wynika z jego wiecznej trwałości, unikalności oraz niesamowitych walorów estetycznych. Kamień jest ponadto materiałem łupliwym, można poddawać go obróbce uzyskując takie elementy jak: kostka, bruki, łupek i inne. Wykorzystywać go można przy budowie murów, słupków ogrodzeniowych, murków oporowych, elementów elewacji, podjazdów (kocie łby), grillo-wędzarni, kominków itp.
Do pracy używamy kamieni łupanych (ciosanych) lub otoczaków.

Teraz online: 1 | Stronę odwiedziło: gości. Strony internetowe Radom